Faq


Nenašli ste odpoveď na Vašu otázku? Tak nás neváhajte kontaktovať, radi Vám poradíme.

Môžete mi vyhotoviť úradný preklad napriek tomu, že nie som z Bratislavy?
Samozrejme, aj toto vieme vyriešiť. Dokumenty určené na preklad môžete poslať poštou a hotový úradný preklad Vám pošleme buď na dobierku na Vami určenú poštovú adresu.


Mám záujem o Vaše služby, aký bude postup?
  1. napíšte nám e-mail, zatelefonujte, prípadne vyplňte kontaktný formulár, resp. objednávku. Oboznámime sa s Vašimi požiadavkami a vypracujeme cenovú ponuku.
  2. ak ste tak ešte nespravili, pošlite nám dokumenty určené na úradný preklad elektronicky alebo nám ich odovzdajte osobne.
  3. budeme Vás kontaktovať, keď bude úradný preklad hotový a dohodnete si čas a miesto odovzdania a zaplatenia.

Ako zaplatím za úradný preklad?
Za úradný preklad sa neplatí vopred. Výnimkou sú zákazky väčšieho objemu (väčšinou ide o firemných klientov) – tu je nutné podpísať objednávkový list, na základe ktorého klient zaplatí vopred dohodnutú výšku zálohy. V ostatných prípadoch je možné zaplatiť v hotovosti pri preberaní úradného prekladu, resp. prostredníctvom Slovenskej pošty na dobierku alebo bankovým prevodom v prípade vystavenia faktúry.

Čo potrebuje úradný prekladateľ na vyhotovenie úradného prekladu?
S úradným prekladom musí prekladateľ zviazať zdrojový dokument, t.j. dokument, ktorý bol preložený. Najčastejšie sa s úradným prekladom zviaže buď originál alebo notársky overená kópia. Napr. v prípade výpisu z registra trestov ide vždy o original, nakoľko jeho platnosť je obmedzená.

Ako môžem dodať dokumenty určené na úradný preklad?
Dokumenty určené na úradný preklad môžete priniesť osobne po telefonickom dohovore s prekladateľom, môžete ich tiež poslať poštou na adresu prekladateľa alebo vyplňte objednávku a priložte dokumenty v elektronickej podobe. Ak ste nám poslali dokumenty elektronicky, originál resp. overenú kópiu doneste so sebou, prekladateľ document zviaže priamo pred Vami pri osobnom odovzdávaní úradného prekladu.

Ako si môžem vyzdvihnúť hotový úradný preklad?
Úradný preklad si môžete vydvihúť osobne po telefonickom dohovore s prekladateľom, môžeme Vám ho poslať poštou (cena poštovného sa pripočíta k cene úradného prekladu) alebo aj na dobierku.

Potrebujem notársky overenú kópiu, ale nemám čas to vybavovať sám.
Stačí, ak nám dodáte originál, my za Vás vybavíme notárske overenie. Cena podľa platného Sadzobníka notárskych poplatkov sa priráta k cene úradného prekladu.

Ako má vyzerať úradný preklad?

Jednotlivé strany úradného prekladu sú zošité šnúrou trikolórou, pričom voľné konce šnúry sú prekryté nálepkou, ktorú prekladateľ opatrí odtlačkom svojej úradnej pečiatky. Úradný preklad pritom obsahuje úvodnú časť s označením "preklad", označenie zadávateľa, prekladaný dokument, samotný preklad a napokon prekladateľskú doložku opatrenú odtlačkom pečiatky a podpisom úradného prekladateľa.    

Koľko stojí ďalšie vyhotovenie toho istého úradného prekladu?

Paušálna náhrada za každé ďalšie vyhotovenie úradného prekladu je 2,66 eura plus 0,10 eura za každý list prekladu.

Kontaktujte nás

Objednávka prekladu

Kontaktný formulár

Nezáväzná kalkulácia

Meno / Spoločnosť:
Telefonický kontakt:
E-mail*:
Termín vyhotovenia*:
Priložiť dokument*